Haberler

haber Resim
Detaylı Bilgi
Türk Devletleri Ekonomi Forumu 2-3 Mayıs 2024'te Bakü'de gerçekleştirilecek

Azerbaycan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Gelişimi Ajansı (KOBİA), Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) iş birliğiyle, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler ve Kulüpler Birliği Derneği (KOBSKA) ve Azerbaycan Franchise Derneği'nin (AFA) ortak organizasyonuyla düzenlenen "Türk Devletleri Ekonomi Forumu 2024" 2-3 Mayıs 2024 tarihlerinde Bakü'de gerçekleştirilecektir.

2024-04-23 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD 16. Dönem Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı

Derneğimizin 16. Dönem Olağanüstü Genel Kurulu, 2 Nisan 2024 tarihinde İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi Gümrük Binası’ndaki merkez ofisinde gerçekleştirildi. YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı, dernek yapısının kurumsallaşması, üyeler arası iş birliğinin geliştirilmesi, daha fazla firmanın ihracatta yönelmesi alanlarına odaklandıkları bir yılı geride bıraktıklarını belirterek "Yazılım Sektörü Globalleşme Zirvesi, MELYAZ projesi, Cumhuriyetin 100., Yazılımın 50. Yılı Gala Gecesi ve Ödül Töreni, Türk Yazılım Eserlerinin lansmanı gibi önemli projeleri hayata geçirdik. Yeni dönemde YASAD'ın hem ulusal hem de uluslararası arenada şubeleşmesine ağırlık verecek daha fazla yazılım firmasının büyümesine, globalleşmesine katkı sağlayacağız" dedi.

haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD, meslek liseliler ile yazılım firmalarını bir araya getirdi

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), yazılım sektörünün artan istihdam açığına lise seviyesinde çözüm sağlamayı amaçladığı “Meslek Liselerinde Yazılım Eğitiminin Hami Yazılım Firmaları ile Desteklenmesi Projesinin (MELYAZ)” kapanış toplantısını 13 Şubat 2024’te İstanbul’da gerçekleştirdi. YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı, MELYAZ’ın bir kalkınma projesi olduğunu belirterek “Yıllık ortalama yüzde 20-30 arasında büyüme sağlayan ve bugün 3 milyar doları aşkın ihracat rakamlarına ulaşan yazılım sektörümüzün büyümesine devam etmesi için iş gücü açığının giderilesi ve nitelikli iş gücünün ortaöğretim sürecinden başlayarak yetiştirilmesi önemlidir” dedi.

2024-02-15 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Başkanı Gönül Kamalı, IMISC 2023 Uluslararası Yönetim Bilişim Sistemleri Konferansı'nda konuştu

Yeditepe Üniversitesi'nde gerçekleşen IMISC 2023 Uluslararası Yönetim Bilişim Sistemleri Konferansı'na katılan YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı, "Cumhuriyetimizin 100. yılında Türk yazılım sektörünün 50 yılı" başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Kamalı, yazılım sektörünün gelişimi ve gelecek vizyonunu anlattı. Video kaydı haber detayından izlenmektedir.

haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Yönetim Kurulu Ticaret Bakanı Prof Dr. Ömer Bolat'ı İstanbul'da çalışma ofisinde ziyaret etti

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Yönetim Kurulu, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat'ı İstanbul'da çalışma ofisinde ziyaret etti. Bakan Ömer Bolat, dünyadaki en karlı sektörlerden biri olan yazılımın ülkemizdeki gelişimini hızlandırmak, globalde tercih edilirliğini artırmak adına adına önemli destek ve teşviklerin sağlandığını söyledi.

2023-10-17 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD yazılım ekosistemini İstanbul'da buluşturdu

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), kuruluşunun 30. yılında, Cumhuriyetin 100., yazılım 50. yılı temalı gala gecesini 2 Aralık 2023’te Hilton Bosphorus Hotel’de gerçekleştirdi. Gala gecesine Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Çoştu, Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, KOSGEB Başkanı Serdar İbrahimcioğlu, YASAD Başkanı Gönül Kamalı ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı. Gala gecesinde meslek duayenleri 25. yıl, 20. yıl Onur ve Özel Ödülleriyle ödüllendirildi.

2023-12-05 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD ve Yeditepe Üniversitesi, yazılım sektörünün gelişimi için iş birliği yaptı

Derneğimiz, Yeditepe Üniversitesi ile yazılım eğitiminin sektör ihtiyaçlarına uygun olarak gelişimine katkı sağlamak, sektörün beklentileriyle örtüşen nitelikli insan kaynağı yetiştirerek yazılım firmalarını güçlendirmek amacıyla sürdürülebilir bir üniversite-sanayi iş birliği protokolüne imza attı. Yeditepe Üniversitesi’nin Ataşehir’deki 26 Ağustos Yerleşimi’nde gerçekleştirilen imza törenine Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı, YASAD Genel Sekreteri Sevilay Güven, YASAD Genel Sekreter Yardımcısı Kader Karaçay Yılmaz, Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. B Tevfik Akgün, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Aşkın Demirağ ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gürhan Küçük katıldı.

2023-09-13 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Türk yazılım sektörünün 50 yıllık eserleri ilk kez kitaplaştı

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Türk yazılım sektörünün 50 yılını “Türk Yazılım Eserleri Arşiv ve Ansiklopedi” projesi ile kez bir araya getirdi. Proje ile yazılım sektörünün marka değeri yüksek 84 şirketi “Türk Yazılım Eserleri” adıyla kitaplaşan tek bir envanterde buluştu. Her biri marka haline gelmiş, kendi ismi, kullanıcı kitlesi olan 272 yazılım eseri, envanter için derlendi. “Türk Yazılım Eserleri” Kitabının tanıtımı sektör duayenlerinin katılımıyla İstanbul Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

2023-08-23 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, HİB toplantısına katıldı

Ticaret Bakanı Prof.Dr. Ömer Bolat, geçen yıl 90 milyar dolarlık ihracata imza atan Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (HİB) Genişletilmiş İstişare Toplantısında HİB Yönetim Kurulu ve Komite Üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda Hizmet İhracatçıları Birliği’nde görev değişimi yaşandı. Hizmet İhracatçıları Birliği’nin gelişimi için önemli projelere imza atan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, HİB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyesi Şekip Avdagiç’e devretti. Görev değişimi sonrası komite üyeleri görüş ve önerilerini Bakan Ömer Bolat’a sundu. Toplantıda söz alan YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı, yazılım sektörünü globalleşme sürecine ilişkin görüş ve önerilerini paylaştı. Sektör temsilcilerini dinleyen Bakan Ömer Bolat, hizmet ihracatçılarının yanında olduklarını belirterek şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu güçlü irade ile ‘Bölgesinin üretim ve ihracat üssü olan Türkiye’mizi küresel ihracatın en güçlü aktörlerinin zirvesine taşıyacağız. Turizmden sağlık hizmetine; eğitimden taşımacılığa, bilişimden eğlence-kültür sektörüne kadar dinamik şekilde büyüyen hizmetler sektörümüzde ‘hizmet ihracatında lider ülke’ olmak için gayret gösteriyoruz. 2002 yılında 14 milyar dolar olan hizmet ihracatımız, 2022 yılında tam 6.5 kat artışla 90.5 milyar dolara ulaştı. 2023 yılı hizmet ihracatı hedefimizi ise 120 milyar dolar olarak belirledik. Hizmet sektörlerimizle ülkemize net döviz girdisi, istihdam artışı ve katma değer sağlayarak ekonomimize güç vermeye devam edeceğiz. Sektöre özgü yeni nesil hizmet ihracatı desteklerimizle hizmet ihracatçılarımızın yanındayız.”

haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD ve ARGEMİP TÜBİTAK çağrıları için etkinlik düzenledi

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), TÜBİTAK ve ARGEMİP iş birliğinde “TÜBİTAK 1707 Siparişe Dayalı Ar-Ge Çağrısı Tanıtım ve B2B Eşleştirme Etkinliği” 10 Mayıs 2023’te online olarak gerçekleştirildi.

2023-05-02 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
“Türkiye Yazılım Ekosistemine Genel Bakış” raporu yayımlandı

Yazılım Sanayicileri Derneği’nin (YASAD) 30. yıldönümüne özel olarak Sistem Global Danışmanlık tarafından hazırlanan “Türkiye Yazılım Ekosistemine Genel Bakış” raporu 14 Haziran 2023’te İstanbul’da gerçekleştirilen Yazılım Sektörü ve Globalleşme Zirvesi’nde kamuoyuna açıklandı.

2023-06-25 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD yazılım sektörünü İstanbul’da bir araya getirdi

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), yazılım sektörünün ihracat odaklı büyümesine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği ‘Yazılım Sektörü ve Globalleşme Zirvesi’ yazılım sektörünü geniş bir katılımla İstanbul’da buluşturdu. Ülkemizde ilk kez yazılım sektörü ekosistemini bir araya getiren zirvede yazılım ihracatında sağlanan destek ve teşvikler aktarılırken globalleşme başarısı gösteren şirketler tecrübelerini paylaştı.

2023-06-19 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Meslek Lisesi öğrencileri, Melyaz Projesi kapsamında DOF Robotik firmasını ziyaret etti

Yazılım Sanayicileri Derneği'nin İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ve istanbul Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçirdiği Meslek Liselerinde Yazılım Eğitiminin Hami Yazılım Firmaları ile Desteklenmesi (Melyaz) Projesi kapsamında Rosvita - Timur imrağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 16 Mayıs 2023'te hami firmaları DOF Robotik'i ziyaret etti.

2023-05-29 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
İzmir NIC Projesi girişimcileri İstanbullu yatırımcılarla buluştu

Yazılım Sanayicileri Derneği olarak paydaşı olduğumuz, Teknopark İzmir tarafından yürütülen İzmir Ağ ve İnovasyon Merkezi (İzmir NIC) Projesi, İzmir’in girişimcilik ekosistemini İstanbullu yatırımcılarla buluşturdu.

2023-05-21 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Türkiye’nin Unicorn’u Insider, MELYAZ Projesi ile lise öğrencilerine yazılım eğitimi veriyor

Yazılım Sanayicileri Derneği’nin (YASAD), meslek lisesindeki öğrencileri yazılım sektörüne kazandırmak ve yazılım sektörünün nitelikli istihdam açığına çare olmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Meslek Liselerinde Yazılım Eğitiminin Hami Yazılım Firmaları ile Desteklenmesi Projesi (MELYAZ), hızla devam ediyor. Proje kapsamında hami firmalar arasında yer alan Insider, 6 kişilik yazılım mühendisi ekibiyle haftada iki gün ‘Uluslararası İMMİB Erkan Avcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 10. ve 11. sınıf öğrencilerine eğitim desteği sağlıyor. Haftada iki gün olan eğitimleri 22 Mayıs’a kadar sürdürecek olan Insider, daha sonra öğrencileri merkez binasında ağırlayarak öğrencilere iş hayatını gözlemleme şansı sunacak. Eğitimlerle geleceğin yazılımcılarına hem deneyim hem de mesleki beceriler güncel şartlar kapsamında aktarılıyor.

2023-04-26 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Yönetim Kurulu, TİM Başkanı Mustafa Gültepe’yi ziyaret etti

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe’yi makamında ziyaret etti. Toplantıya; YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı’nın yanı sıra YASAD Başkan Yardımcısı Serdar Toraman, YASAD Yönetim Kurulu Üyesi Mine Taşkaya ve Özgür Arzu Er ile YASAD Genel Sekreteri Sevilay Güven katıldı. Ziyarette; Türk yazılım sektörünün ihracat kapasitesinin artırılması noktasında iki kurum arasındaki olası işbirlikleri konuşuldu.

2023-04-05 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD, üyelerine online e-ihracat destekleri eğitimi verdi

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), Ticaret Bakanlığı iş birliği ile 22 Mart 2023’te üyelerine online ‘5986 Sayılı E-İhracat Destekleri Hakkında Karar Kapsamındaki E-İhracat Destekleri’ eğitimi verdi. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü E-İhracat, Dijital Pazarlama, Davranışsal Kamu Politikaları ve Yeni Nesil Teknolojiler Daire Başkanlığı’ndan H. Şafak Bozkır Aydoğmuş’un katılım sağladığı etkinliğin moderatörlüğünü YASAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Netaş Telekomünikasyon A.Ş. ArGe Proje Yöneticisi Seçil Zeybekoğlu Gökçöl yürüttü. Etkinlikte 1 Ocak 2023’te yürürlüğe giren e-ihracat destek paketinin kapsamı, destek türleri ve başvuru esaslarına ilişkin bilgi verildi.

2023-03-21 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD, 30. kuruluş yıldönümünde Anıtkabir’de saygı duruşunda bulundu

Yerli yazılım sanayinin çatı kuruluşu Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Yönetim Kurulu, 30. kuruluş yıldönümünde Anıtkabir’i ziyaret ederek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinde saygı duruşunda bulundu. Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

2022-10-04 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD ve TÜBİTAK iş birliği protokolü imzaladı

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) ile Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında iş birliği niyet protokolü YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından imzalandı.

haber Resim
Detaylı Bilgi
Liseli gençler Melyaz ile yazılımcı oluyor

Yazılım Sanayicileri Derneği’nin (YASAD), İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteği ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçirdiği ‘Meslek Liselerinde Yazılım Eğitiminin Hami Yazılım Firmaları ile Desteklenmesi (Melyaz)’ Projesinin lansman toplantısı 13 Haziran 2022’de İstanbul’da yapıldı. Toplantıya YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı, İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkam Tüzgen, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, YASAD Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Acer, Yazılım Sanayicileri Derneği Genel Sekreteri Sevilay Güven, MR Evyap MTAL Müdürü Barış Saygılı, hami firmaların yöneticileri ve meslek lisesi müdürleri katıldı.

haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD, İSTKA iş birliğinde bilişimci gençleri iş hayatına hazırlıyor

Yazılım Sanayicileri Derneği’nin (Yasad), İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje ortaklığında, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) destekli hayata geçirdiği ‘Meslek Liselerinde Yazılım Eğitiminin Hami Yazılım Firmaları ile Desteklenmesi Projesi (Mely@z)’ Hami-Okul Eşleştirme toplantısı 18 Ekim 2022’de İstanbul’da gerçekleştirildi.

haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD, Ticaret Bakan Yardımcısı Volkan Ağar’ı ziyaret etti

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Yönetim Kurulu, Ticaret Bakan Yardımcısı Volkan Ağar'ı 13 Eylül 2022'de Ankara'da makamında ziyaret etti. Toplantıya; T.C. Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürü Dr. Emre Orhan Öztelli, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü Bilişim, Yazılım ve İletişim Hizmetleri İhracatı Daire Başkanı Hürol Karlı, YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı, YASAD Yönetim Kurulu’ndan; İlhan Bağören, Sinem Altuncu, Abdulkadir Kayıklı, Özgür Karayalçın, Kerem Bozokluoğlu, YASAD Kadın Komitesi Başkanı Özgür Arzu Er ile YASAD Genel Sekreteri Sevilay Güven katıldı.

haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ile bir araya geldi

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’ı 13 Eylül 2022’de Ankara’da makamında ziyaret etti.

haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdürü Zekeriya Çoştu’yu ziyaret etti

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdürü Zekeriya Çoştu’yu 13 Eylül 2022’de Ankara’da makamında ziyaret etti.

haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD, TÜBİTAK TEYDEB Başkanı Mehmet Aslan’ı ziyaret etti

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Yönetim Kurulu, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları (TEYDEB) Başkanı Mehmet Aslan’ı Ankara’da makamında ziyaret etti. Toplantıya; TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Selçuk Selek, YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı, YASAD Yönetim Kurulu Üyeleri; Ilhan Bağören, Sinem Altuncu, YASAD Kadın Komitesi Başkanı Özgür Arzu Er ve YASAD Genel Sekreteri Sevilay Güven katıldı.

haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD, Türk Yazılım Eserleri Arşiv ve Ansiklopedi Projesi’nin lansmanını gerçekleştirdi

Türk yazılım sektörünün çatı kuruluşu Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla hazırladığı ‘Türk Yazılım Eserleri Arşiv ve Ansiklopedi Projesi’nin lansman toplantısını Tarık Zafer Tunaya Kütür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

haber Resim
Detaylı Bilgi
“Yaralarımızı hep birlikte sarıyoruz”

Ülkemiz, 6 Şubat’ta yüzyılın felaketiyle karşı karşıya kaldı. 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem Kahramanmaraş başta olmak üzere Adıyaman, Malatya, Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay, Kilis, Adana ve Osmaniye’yi derinden etkiledi.

haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD’ın yeni Yönetim Kurulu belirlendi

Yazılım sektörünün önde gelen çatı kuruluşu Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), 15. Dönem Genel Kurulu’nu İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi Gümrük Binası’ndaki merkez ofisinde gerçekleştirdi.

haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Ticaret Bakanlığında
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Başkanı Gönül Kamalı ve YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdürü Orhan Tanışman Tarafından <<İş Birliği Niyet Protokolü>> İmzalandı
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Başkanı Gönül Kamalı TBV VOC Test Merkezi Projesi Açılış Konferansına Yazılım ve Teknoloji STK Başkanlarımız ile birlikte katıldı
2021-01-27 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yazılım Sanayicileri Uzaktan Çalışma ve Yaşamı Destekliyor
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Başkanı Gönül Kamalı e-Safe Hibrid Etkinliğine Bilişim STK Başkanlarımız İle Birlikte Katıldı
2020-09-23 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
STK Başlanlarımız Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Reha Denemeç ile görüştü.
2020-07-01 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
STK Başlanlarımız Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Sezai Uçarmak ile görüştü.
2020-06-17 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Salgınla Mücadele Panelinde Yerli Yazılım vurgusu

Digital Gündem / Musa Savaş tarafından organize edilen ve Cumhurbaşkanlığı DiJital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç ile Bilişim sektörünü temsil eden 7 STK’nın Başkanlarının katıldığı online etkinlikte, salgından çıkışın ekonomik etkileri tartışıldı. Panele YASAD’ı temsilen katılan Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı, yazılım sektörünün ekonomik yara almaması için kamu ve özel sektörde yerli yazılım kullanımının teşvik edilmesi gerekliliğini vurguladı. Sayın Ali Taha Koç tarafından da aynı konunun ifadesi, ülkemizde yerli yazılım farkındalığının artması yönünde umut vericidir. Panelin tamamı aşağıdaki link üzerinden Youtube’dan izlenebilir.

2020-05-05 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Başarırsak Global Merkez Oluruz!
0001-01-01 00:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
1 Milyon Yazılımcı Projesinin Potansiyeli Üzerinde Konuşuldu
0001-01-01 00:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yazılım Teknolojilerinin Uzaktan Çalışma Avantajları Dile Getirildi.
0001-01-01 00:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Hazine ve Maliye Bak. Top. Yazılım Sektörü Sorunlar ve Çözüm Önerileri Paylaşıldı
0001-01-01 00:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Başkanı Gönül Kamalı, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati ile bir araya geldi

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı ve Yönetim Kurul Üyeleri, yazılım sektörünün sorunları ve çözüm önerilerini konuşmak üzere Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati ile bir araya geldi. Ankara’da gerçekleşen toplantıda yazılım sektöründe istihdamı artırma stratejileri üzerine yapılan çalışmalar ele alındı.

0001-01-01 00:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Başkanı Gönül Kamalı, BloombergHT'de Hande Berktan'ın sunduğu İş Dünyası konuğu

YASAD Başkanı Gönül Kamalı, BloombergHT'de Hande Berktan'ın sunduğu İş Dünyası programına konuk oldu.

2020-01-22 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
CLOUDTEAMS Web sitesine üye olun, gelişmeleri yakından takip etmeye başlayın.

Mobil uygulamalar hepimizin günlük yaşamında neredeyse otomatik olarak başvurduğu birer araç haline geldi. Farklı motivasyonlarla onlarca mobil uygulamayla tanışıyoruz. Bir o kadar uygulamadan da hızla vazgeçiyoruz. O zaman bu uygulamaların ardındaki mühendislik ve emek de boşa gitmiş mi oluyor. Bu verimli bir durum mu? Hem kullanıcı hem de yazılım geliştirici açısından cevap çok açık, 'HAYIR'.

2016-02-29 22:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yazılımda hedef 50 milyar dolar

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Başkanı Doğan Ufuk Güneş, hedeflerinin 5 trilyon dolarlık yazılım pazarından 50 milyar dolarlık pay alabilmek olduğunu söyledi. Güneş, bunun Türkiye’nin bilgi-işlem teknolojilerinde bölgesel merkez olmasıyla sağlanabileceğine dikkati çekti.

2016-03-24 22:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Yönetim Kurulu Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık'ı ziyaret etti

Yazılım Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık ile sektörümüzü daha da ileri götürecek verimli bir toplantı gerçekleştirdi.

2016-03-31 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Bilgisayar Programcılığı ve Bilgi Güvenliği Teknolojisi Ön Lisans Programı protokolü imzalandı

İstanbul Bilgi Üniversitesi ile Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) arasında işbirliği protokolü imzalandı. İki kurum, Yazılım ve Bilgi Teknolojileri sektöründe yazılımcı ihtiyacını karşılayacak işbirlikleri geliştirecek.

2016-04-10 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Kodlama dersine yazılımcı desteği | Milliyet Ekonomi

Yazılım Sanayicileri Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilköğretim okullarının müfredatına almak istediği yazılım ve kodlama dersine destek verdiklerini belirtti.

2016-04-25 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Teknolojide yerli yazılım stratejik öneme sahip

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Başkanı Doğan Ufuk Güneş, Başbakan Binali Yıldırım’ın Türkiye’nin ulaştırma ve teknoloji projelerindeki emeği ve çabasından dolayı büyük yol kat edildiğini ifade etti.

2016-05-24 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Başkanımız ve YK üyeleri, BTSO Başkanı Sayın Ibrahim Burkay'ı makamlarında ziyaret etti

YASAD Başkanımız Doğan Ufuk Güneş ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İbrahim Burkay'ı makamlarında ziyaret ettiler. Başkanımız ve YK üyeleri ile çok önemli bir toplantı gerçekleştirildi. Kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

2016-10-31 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yazılımda Ar-Ge, Ar-Ge Merkezi Kurulumu ve Yeni Mali Mevzuat

1 Kasım 2016 günü, 9:30-12:30 saatleri arasında, By Otell Istanbul’da düzenlediğimiz “Yazılımda Ar-Ge, Ar-Ge Merkezi Kurulumu ve Yeni Mali Mevzuat” konulu seminerimize davetlisiniz.

2016-10-31 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yazılımcıya Turquality desteği hazır
2017-02-02 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD CloudTeams’le girişimciler için çalışıyor

Avrupa Birliği Araştırma ve Geliştirme Çerçeve Programı Horizon2020, 2017 Mart ayında tamamlanması planlanan bir projeyi daha hayata geçiriyor. Aralarında YASAD’ın da bulunduğu 4 ülkenin geliştirdiği, bulut tabanlı güvenilir yazılım platformu CloudTeams, Avrupa Birliği Araştırma Geliştirme Çerçeve Programı Horizon2020 çerçevesinde 2017 yılında Mart ayında tamamlanıyor.

2017-04-30 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Şimdi inşaat yerine yazılım ve teknolojiye dönmeli, istihdamı teknolojide yaratmalıyız

Yasad Başkanı Doğan Ufuk Güneş Bloomberg TV Gündem Teknoloji programında canlı yayında konuk oldu.

2017-05-22 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yeni Petrol Yazılım

YASAD Başkanı Doğan Ufuk Güneş, TRT Radyo1'de canlı yayında Eren Bilal'in sunduğu Dijital Hayat programında "Günümüzde yazılımın ne ifade ettiğini" anlattı.

2017-05-07 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Bilgi ekonomisinde Yeni Bacasız Sanayi 'Yazılım Sektörü' olacak

TRT Haber canlı yayında Fuat Kozluklu'nun sunduğu Gece Bakışı programına katılan YASAD Başkanı Doğan Ufuk Güneş, yazılım sektörünün yeni bacasız sanayimiz olacağını. İstihdam ve ihracatımızı yazılım ile arttırabileceğimizi anlattı.

2017-06-07 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Türkiye’nin yeni enerji kaynağı “yazılım” olacak

Özel haber: Hiç şüphesiz dijital dönüşümün en temel ittirici gücü yazılım sektörü. Ekonomide katma değerli üretim yapabilmek ve rekabet gücünü elde edebilmenin temeli yazılım sektöründe gizli. Peki, Türkiye’de yazılım sektörünün küresel rakipleri içerisindeki konumu nedir; sektörün karşılaştığı zorluklar ve geleceğe bakışı nasıl?

2017-08-23 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yerli Yazılım Nasıl Geliştirilir?

YASAD Başkanı Doğan Ufuk Güneş, canlı yayında BloombergHT Tv Hande Berktan 'ın sunduğu İş Dünyası programına katılarak her alanda ülkemize katma değer sağlayan bacasız sanayimiz Yazılım Sektörünü anlattılar.

2017-09-28 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Başkanı Doğan Ufuk Güneş: Yatırım için şimdi fırsat yazılım sektöründe

Geçmişte Tekstil, Turizm ve İnşaatta oluşan fırsatlar şimdi yazılımda var. Yatırımcıları yazılım sektörümüze yatırım yapmaya çağırıyorum.

2017-10-01 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Best Teknoloji Günleri

Best Teknoloji Günleri 17 Aralık Pazar Saat 10.00 İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi / Ayazağa Kampüsü

2017-12-16 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD ’da Genel Kurul Yapıldı

YASAD (Yazılım Sanayicileri Derneği) 2018-2019 yıllarında görev yapacak yönetim kadrosunu belirledi. Derneğimiz başkanlığına Sn. Doğan Ufuk Güneş yeniden seçildi.

2018-01-10 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Başkanı Doğan Ufuk Güneş: Her konuda yerli yazılım çözümü var

YASAD Başkanı Doğan Ufuk Güneş, BloombergHT TV canlı yayında Hande Berktan ile yerli Yazılım Sanayi olarak kobilere, kamuya, ülke ekonomisine katkıları ve bilgi ekonomisinde gençlerimiz için yaratılacak fırsatları konuştular.

2018-01-25 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD ve KORGÜN YAZILIM YK Başkanı Doğan Ufuk Güneş: Kamuda yerli yazılımlar tercih edilmeli

YASAD ve KORGÜN YAZILIM YK Başkanı Doğan Ufuk Güneş, BloombergHT canlı yayında ülkemizin gelişmesi ve dijital dönüşümde geri kalmaması için özel sektör ve kamuda yerli yazılımların tercih edilmesinin önemine değindi.

2018-03-22 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD ve KORGÜN YAZILIM YK Başk Doğan Ufuk Güneş: Geleceğin önemli sektörü YAZILIM dır

YASAD ve KORGÜN YAZILIM YK Başk Doğan Ufuk Güneş, BloombergHT TV canlı yayında ülkemizin gelişmesi, nitelikli istihdamın, kamuda ve özel sektörde yerli yazılım kullanımlarının arttırılmasının önemine değindi.

2018-05-06 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Türkiye'nin Petrolü: Yazılım
2018-04-30 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD/KORGÜN YAZILIM YK Bşk Doğan Ufuk Güneş: Sermaye Bilgi buluşmalı, StartUp ekosistemi büyümeli

YASAD/KORGÜN YAZILIM YK Bşk Doğan Ufuk Güneş, BloombergHT TV canlı yayında yazılımda Startup Eko sisteminin gelişmesinin ülkemize kazandıracaklarından, yazılım ihracatımız ile ülkemizin gelişmesi, nitelikli istihdamın, kamuda ve özel sektörde yerli yazılım kullanımlarının arttırılmasının önemine değindi.

2018-06-25 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
ATILIM ÜNİVERSİTESİ ile YASAD (YAZILIM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ) İşbirliği Protokolü İmzalandı

ATILIM ÜNİVERSİTESİ ve YASAD (Yazılım Sanayicileri Derneği) arasında, sürdürülebilir bir üniversite- sanayi işbirliği oluşturmak hedefiyle, 24 Mayıs 2018 tarihinde Atılım Üniversitesi Rektörlükte düzenlenen törenle işbirliği protokolü imzalandı.

2018-05-23 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD/KORGÜN YK Bşk Doğan Ufuk Güneş: Kamuda, savunma sanayinde yerli yazılım kullanımı arttırılmalı

YASAD/KORGÜN YAZILIM YK Bşk Doğan Ufuk Güneş, BloombergHT TV canlı yayında Türkiye'de yazılım sektörünün yazılım ihracatı yaparak gelişmesi ile ülkemize kazandıracaklarından, nitelikli istihdamın, kamuda ve özel sektörde yerli yazılım kullanımlarının arttırılmasının önemine değindi.

2018-09-26 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD/KORGÜN YK Bşk Doğan Ufuk Güneş: Kobilerimiz dijitalleşme açısından malesef çok gerideler

YASAD/KORGÜN YAZILIM YK Bşk Doğan Ufuk Güneş, BloombergHT TV canlı yayında Türkiye'de yazılım sektörünün yazılım ihracatı yaparak gelişmesi ile ülkemize kazandıracaklarından, nitelikli istihdamın, kamuda ve özel sektörde yerli yazılım kullanımlarının arttırılmasının önemine değindi.

2018-10-04 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD/KORGÜN YK Bşk Doğan Ufuk Güneş: 10 yıl içinde hedefimiz, yazılımda ülkemizi bölge üssü yapmak
2018-10-22 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD/KORGÜN YK Bşk Doğan Ufuk Güneş: Kobilerimizin yerli yazılım tercih etmesi desteklenmeli

YASAD/KORGÜN YAZILIM YK Bşk Doğan Ufuk Güneş, Ekotürk TV canlı yayında yazılım sektörünün gelişiminde önem verilmesi ve yapılması gerekli konuların önemine değindi

2018-11-19 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yazılım Sanayicileri Derneği Yeni Yönetimini Seçti
2020-01-16 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD yoluna Gönül Kamalı başkanlığında devam ediyor

Yazılım Sanayicileri Derneği yeni yönetim kurulunu belirledi. Tek liste ile gidilen seçimlerde katılan üyelerin tamamının oyunu alan yeni başkan Gönül Kamalı, “İlk hedefimiz global ölçekte bir marka yaratmak olacak” dedi.

2020-01-15 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
DG Bilişim STK Başkanları ile Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcımız Ömer Fatih Sayan'ı buluşturdu

Digital Gündem - Musa Savaş tarafından 23/04/2020 günü organize edilen digital etkinlikte önde gelen Bilişim STK'larının başkanları Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcımız Ömer Fatih Sayan ile görüşerek sektörün sorunlarını aktardılar. Görüşmenin bir önemli özelliği de ilk defa üyemiz Karel'in yerli yazılım webinar ürünü olan Vio üzerinden gerçekleştirilmesi oldu.

2020-04-22 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Salgınla Mücadele Panelinde Yerli Yazılım vurgusu

Digital Gündem / Musa Savaş tarafından organize edilen ve Cumhurbaşkanlığı DiJital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç ile Bilişim sektörünü temsil eden 7 STK’nın Başkanlarının katıldığı online etkinlikte, salgından çıkışın ekonomik etkileri tartışıldı.

2020-05-05 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Digital Etkinlik - Yeni Normalimiz - Videokonferans Yazılımları

2020-05-20 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Yazılım Firmalarına Ar-Ge, Büyüme ve İhracat Destekleri Farkındalık Eğitimi ile yol gösteriyor

Yazılım Sanayicileri Derneği olarak Covid-19 döneminde yapmış olduğumuz anket çalışmasında, üyelerimizin %53,6’sınin devlet teşvik ve desteklerine başvurmamış olduklarını üzülerek öğrendik. Bu bağlamda teknoloji ve yazılımın ülkemizin milli hamlesi olarak adlandırıldığı bu dönemde, yazılım geliştirme konusunda mevcut pek çok teşvik ve hibe desteklerinin bilinirliğini arttırmak amacıyla 11 Haziran 2020 tarihinde 30 sektör mensubu firmanın katılımı ile “Ar-Ge, Büyüme ve İhracat Destekleri Farkındalık Eğitimi” gerçekleştirilmiştir

2020-06-10 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
“Uzaktan İşinizi Yönetmek –Yeni Normalimiz” Dijital Etkinliği Dört Oturumda Başarıyla Tamamlanmıştır

24 Haziran 2020 tarihide tam gün gerçekleştirilen “Uzaktan İşinizi Yönetmek – Yeni Normalimiz” konulu dijital etkinliğimiz başarıyla tamamlanmıştır.

2020-06-23 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Bilişim ve Telekom STK’ları Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ile Buluştu

Dijital Gündem 18 Haziran 2020 tarihli altıncı video konferansında Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ile Bilişim ve Telekom STK’larını bir araya getirdi. “Salgın Süreci ve Sonrasında Ticaret” başlıklı video konferansta STK’ların sorunlarını dinleyen Uçarmak, STK’lara, sektördeki farkındalığın arttırılması için Ticaret Bakanlığı ile yakın ilişkiler içinde olmalarını tavsiye etti.

2020-06-17 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Bilişim ve Telekom STK’ları Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç İle Buluştu

Dijital Gündem STK toplantıları dizisi bünyesinde 2 Temmuz 2020 tarihli sekizinci video konferansında Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç ve Bilişim ve Telekom STK’larını bir araya getirdi. “Salgın Süreci ve Sonrasında Eğitim” başlıklı video konferansta yazılım ve bilişimin içinde yer aldığı eğitim alanları ve buna bağlı olarak işgücü ve kariyer alanları tartışıldı.

2020-07-01 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD TCCBİKO tarafından hazırlanan Staj Seferberliği Programını destekleyen ilk STK oldu

Yazılım Sanayicileri Derneği olarak gençlerimizin çok ihtiyacı olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hazırlanan Staj Seferberliği Programını destekleyen ilk sivil toplum kuruluşu olduk.

2020-07-22 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Sektörel STK’larımız STK toplantıları dizisi bünyesinde KVKK Başkanı Prof.Dr.Faruk Bilir ile Buluştu

Dijital Gündem STK toplantıları dizisi bünyesinde 23 Temmuz 2020 tarihli dokuzuncu video konferansında KVKK Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir ve Bilişim bir araya getirdi. “Bilişim STK’ları ve KVKK” başlıklı video konferansta yazılım sektörünü temsil eden Yazılım Sanayicileri Derneği Başkanı Sn. Gönül Kamalı kişisel veriler kadar, firmalarının verilerinin tutulduğu bulut sistemleri ve yapay zeka uygulamaları da verilerin korunmasına yönelik önemli bir tehdit teşkil etiği ve buna yönelik sertifikasyon çalışmalarına önem verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

2020-07-22 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
“Uzaktan Sağlık ve Covid-19 Önleyici Yazılımlar” Konulu 6 Günlük Dijital Program Bugün Başlıyor

Covid19 salgını etkisiyle ofislerimizin kapanması ve sosyal mesafe kuralı, çoğu işletmeyi çalışanları ile online bağlantı kurmak, işlerini yürütmek, müşterilerine servis vermek, online tahsilat yapmak için bir dizi yazılım kullanmayı zorunlu hale getirdi. İşlerimizi yürütürken yeni bir normalimiz de uzaktan “yaşamımızı” yönetmek oldu. Karantina kalktıktan sonra da artık hayatımızın bir parçası olacak yazılımlarda yerli oyuncularımız kimler, neler sunuyorlar gibi tüm sorularınızı sorabileceğiniz birlikte öğreneceğimiz bir dijital sohbetler dizisi planladık.

2020-08-16 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yeni Normalimiz Konseptinde Hazırlanan 3. Dijital Etkinliğimiz “Uzaktan Eğitim” 17 Eylül’de Sizlerle

Covid19 salgını etkisiyle ofislerimizin kapanması ve sosyal mesafe kuralı, çoğu işletmeyi çalışanları ile online bağlantı kurmak, işlerini yürütmek, müşterilerine servis vermek, online tahsilat yapmak için bir dizi yazılım kullanmayı zorunlu hale getirdi. Eğitim Kurumları ise bu süreçten en fazla etkilenen kurumlardan biri oldu. Bir süredir Z kuşağının eğitim ihtiyaçlarının farklılaştığının farkında olan kurumlarımız, pandemi döneminde acil olarak uzaktan eğitime geçmek durumunda kaldılar. Eğitim kurumlarımızın yanısıra sanayi ve hizmet şirketlerimiz de bilgi/kalite/iletişim kaynaklı şirket içi eğitimlerini de uzaktan vermek durumunda kaldılar.

2020-09-06 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YK Başkanımız Sn.Gönül Kamalı Yazılım Sanayiinin Geleceğini “Ekosistem Konuşmaları”nda Değerlendirdi

Sistem Global Ekosistem Konuşmaları kapsamında Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Gönül Kamalı serinin altıncı konuşmasına katılarak Sistem Global Danışmanlık Partneri Sn. Sertel Şıracı ile son yıllarda dikkatleri üzerine çeken yazılım ekosisteminin daha iyi noktaya gelebilmesi için yapılması gerekenleri, ticarileşmenin önündeki engelleri ve çözümlerini, yazılım ekosisteminin daha iyi noktaya gelmesi için yapılması gerekenleri ve yazılım ekosistemi trendlerini tartıştı.

2020-09-02 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD ve SASAD Arasında İş Birliği Niyet Protokolü İmzalandı

Derneğimiz ve Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçıları Derneği arasında 23 Eylül 2020 tarihinde Türk Savunma Sanayi’nin beklentilerine uygun nitelikli yazılım ihtiyacının karşılanması, sektör oyuncularının dijital dönüşümünün oluşturulmasına destek verilmesi ve yabancı yazılım bağımlılığının azaltılmasına yönelik çalışmalar yürütmek amacıyla işbirliği protokolü imzalanmıştır.

2020-09-27 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
“Uzaktan Sağlık ve Covid-19 Önleyici Yazılımlar”Konulu 6 Günlük Programımız Başarıyla Tamamlandı

Hemen hemen dünyada ve ülkemizde bilgilendirici yayın programları sosyal medyada yoğun ilgi görüyor ve sosyal medya platformlarından instagram bu konularda en aktif. Canlı interaktif yayınları oldukça fazla izlenir durumda. Buradan hareketle Yazılım Sanayicileri Derneği olarak özel bir çalışma hazırlandı ve 17Ağustos 2020 – 1 Eylül 2020 tarih aralığında Gazeteci ve TV Programcısı Sn. Aynur Ayaz Moderatörlüğünde instagram yayını olarak izleyicilerle buluştu.

2020-08-31 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yeni Normalimiz Konseptinde Hazırlanan 3. Dijital Etkinliğimiz “Uzaktan Eğitim” Yayında

Covid19 salgını etkisiyle ofislerimizin kapanması ve sosyal mesafe kuralı, çoğu işletmeyi çalışanları ile online bağlantı kurmak, işlerini yürütmek, müşterilerine servis vermek, online tahsilat yapmak için bir dizi yazılım kullanmayı zorunlu hale getirdi. Eğitim Kurumları ise bu süreçten en fazla etkilenen kurumlardan biri oldu. Bir süredir Z kuşağının eğitim ihtiyaçlarının farklılaştığının farkında olan kurumlarımız, pandemi döneminde acil olarak uzaktan eğitime geçmek durumunda kaldılar. Eğitim kurumlarımızın yanısıra sanayi ve hizmet şirketlerimiz de bilgi/kalite/iletişim kaynaklı şirket içi eğitimlerini de uzaktan vermek durumunda kaldılar.

2020-10-01 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
“İngiltere’de Şirket Kurulusu ve Şirket Yönetimi Konusunda Bilinmesi Gerekenler Eğitimi” Tamamlandı

YASAD koordinasyonunda üyelerimize ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz “İngiltere’de Şirket Kurulusu ve Şirket Yönetimi Konusunda Bilinmesi Gerekenler Eğitimi” Sistem Global danışmanları Aylin Alkan ve Birgül Tunç sunumu ile 25 Eylül 2020 tarihinde 35 kişinin katılımı ile tamamlanmıştır.

2020-10-01 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
“Avrupa Birliği Horizon 2020 - European Green Deal Çağrısı Eğitimi” İlgi Gördü

1 Ekim 2020 tarihinde Netaş İnovasyon ve Ar-Ge Stratejileri, Teşvik Programları Müdürü Sn. Ali Taşkıran sunumuyla Dernek üyelerimize özel ücretsiz verilen “Avrupa Birliği Horizon 2020 - European Green Deal Çağrısı” online eğitimi üyelerimiz tarafından ilgiyle izlendi.

2020-10-01 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
“Uzaktan Sağlık ve Covid-19 Önleyici Yazılımlar” Konulu 6 Günlük Programımız Başarıyla Tamamlandı

Yazılım Sanayicileri Derneği olarak halkımızı bilgilendirmek amacıyla özel ve farklı bir çalışma hazırlandık. 17Ağustos 2020 – 1 Eylül 2020 tarih aralığında Gazeteci ve TV Programcısı Sn. Aynur Ayaz Moderatörlüğünde 6 firmamız ve YASAD Başkanı Gönül Kamalı ile yapılan söyleşiler INSTAGRAM yayını olarak izleyicilerle buluştu.

2020-10-11 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Geleceğin Üretim ve Otomasyonu konulu Dijital Arena Etkinliğinde Markalaşma Vurgusu

Türkiye yazılım sanayini temsilen programa katılan YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Gönül Kamalı, yerli yazılım sanayinin mevcut durumu, karşılaştığımız problemler ve fırsatlar, markalaşmanın önemi gibi birçok konuda görüşlerini ve önerilerini belirtmiştir.

2020-10-20 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD AB Proje Destekleri, Eureka Kümeleri ve Eureka Proje Destekleri Eğitimi Gerçekleştirildi

22 Ekim 2020 tarihinde YASAD Yönetim Kurulu Yedek Üyesi ve PayCore Hibeler ve Teşvikler Müdürü Sn. Sinem Altuncu tarafından Dernek üyelerimize özel ücretsiz “Avrupa Birliği Proje Destekleri, Eureka Kümeleri ve Eureka Proje Destekleri Eğitimi” gerçekleştirilmiştir. Sayın Altuncu eğitim sunumunda Ar-Ge den ürüne destekler, EUREKA hakkında genel bilgiler, EUREKA destek araçları, EUREKA kümeleri, TÜBİTAK başvuru süreci ve HORIZON 2020 ile ilgili detaylı bilgiler paylaşmış ve gelen soruları yanıtlamıştır. Eğitimin video kaydı YASAD Youtube kanalımızdan izlenebilir.

2020-10-21 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
UYMS2020 “Kritik/Stratejik Teknolojiler ve Yazılım Mühendisliği” Paneli

YASAD işbirliğinde Okan Üniversitesi tarafından 7-9 Ekim tarihlerinde “14. Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu (UYMS 2020)” düzenlenmiştir. Sempozyum, Türkiye yazılım sektörü ile bu alanda çalışan akademisyenleri bir araya getirerek yazılım mühendisliğindeki son gelişmelerin ve araştırmaların paylaşılmasına katkı sağlamıştır.

2020-10-27 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
“Hizmet İhracatı Yapan Firmalarda Uygulanabilecek Vergi İstisnaları Eğitimi” Gerçekleştirildi

YASAD koordinasyonunda üyelerimize özel ücretsiz olarak 28 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirdiğimiz “Hizmet İhracatı Yapan Firmalarda Uygulanabilecek Vergi İstisnaları Eğitimi” başarıyla tamamlanmıştır.

2020-10-27 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
“Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na Uyum Eğitimi” Gerçekleştirildi

Solak Partners tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Veri Sorumlularının Yükümlülükleri ve VERBİS konularında üyelerimize özel ücretsiz olarak 12 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirdiğimiz “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na Uyum Eğitimi” başarıyla tamamlanmıştır.

2020-11-11 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Fortune Türkiye Dergisi Aralık ayı özel YASAD Eki Okuyucularıyla Buluştu

Değerli Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Gönül Kamalı, Genel Sekreterimiz Sayın Sevilay Güven, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Sayın Alim Küçükpehlivan ve Sayın Ali Durmuş, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Atila Zeybek, Sayın İlhan Bağören, Sayın, Abdülkadir Kayıklı, Sayın Rıza Durucasugil, Sayın Özgür Karayalçın ve Sayın Fatih Acer’in kıymetli katkıları ile hazırlanan Fortune Türkiye Dergisi Aralık ayı özel YASAD Eki pandemi sürecinde uzaktan yaşam yazılımlarının kritik önemi, bu süreçte alınabilecek stretejik önlemler ve post-pandemi sürecine dair öngörüleri ile 2021 yılına ışık tutuyor.

2020-12-07 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Pandemiye Karşı Tek Vücut
2020-12-08 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Pandemi Yazılımları ile Dijital Dünya
2020-12-16 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yapay Zeka Merkezli Müşteri Deneyimleri İle Farklılaşma
2020-12-16 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Pandemide İş Yapış Şekilleri ve Alınan Önlemler
2020-12-16 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Pandemide Sağlık Hizmetlerinin Dijitalleşmesini
2020-12-16 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Lokasyon Bağımsız Çalışma Şekilleri ve Dijital İş Süreçleri

2020-12-16 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Bulut ile Üretim ve Depo Yönetiminde Sürdürülebilirlik
2020-12-16 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Sanal Ofis Yazılımları ile Pandemide Uzaktan Çalışma
2020-12-16 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yazılımın Katma Değeri
2020-12-16 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
“Bilişim Projelerinin Yönetiminde VFQ (Value, Flow, Quality) Yaklaşımı” Eğitimi Gerçekleştirildi

Prof. Dr. Ufuk Cebeci Moderatörlüğünde ve Emergn ABD Ofisi Sorumlusu Tekin Çetinkaya tarafından 10 Aralık 2020 tarihinde Dernek üyelerimize özel, online olarak gerçekleştirilen “Bilişim Projelerinin Yönetiminde VFQ (Value, Flow, Quality) Yaklaşımı” Eğitimi başarıyla tamamlanmıştır.

2020-12-09 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Yazılım Testi Eğitimi Geniş Bir Katılım ile Tamamlandı

10 Ocak 2020 tarihinde Vigrosol Hizmet Yönetimi ve Geliştirme Müdürü Sn. Gülşah Bayram Çetin tarafından Dernek üyelerimize özel ücretsiz olarak gerçekleştirilen “Yazılım Test Metodları Farkındalık Eğitimi” üyelerimizin yoğun ilgisiyle tamamlanmıştır.

2021-01-09 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
“İnovatif Yatırımlar İçin Destek ve Hibeler Webinarı”na Yoğun Katılım

11.Kalkınma planı çerçevesinde belirlenen Ulusal önceliklerimiz doğrultusunda, millileştirme projelerimiz için yatırım yapmak isteyen tüm firmalar için 20 Ocak 2021 tarihinde 294 kişilik katılımla “Teknoloji Odaklı Sanayi Hamle Programı ile İnovatif Yatırımlar İçin Destek ve Hibeler Webinarı” gerçekleştirilmiştir.

2021-01-19 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD YK Başkanı Sn.Kamalı Eğitim Haftası Çalıştayında sektörümüzde Eğitimin Önemini Değerlendirdi

24 Ocak Eğitim Haftası kapsamında Çalıştay Türkiye tarafından düzenlenen Eğitim Çalıştayı’nın 3. gün paneli 27 Ocak 2021 tarihinde Değerli Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Gönül Kamalı’nın katılımıyla canlı olarak gerçekleştirilmiştir.

2021-01-26 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yazılım Sektörünün İstihdam Geleceği TBVVOCTest Merkezi Projesi Açılış Konferansında Değerlendirildi

Türkiye Bilişim Vakfı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı” kapsamında TBV VOC Test Merkezi projesini başlatmış bulunmaktadır. Belirlenmiş dijital alanlardaki mesleki yeterliliklere ilişkin standartların oluşturulmasının ardından kurulacak olan test merkezinde bu yeterliliklerin ölçümlenmesi ve sertifikalandırılması hedeflenmektedir.

2021-01-27 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Medya İçerik Oluşturma Eğitimi Gerçekleştirildi

6 Şubat 2021 tarihinde Fortune Türkiye Teknoloji Editörü Sn. Hakkı Kerem Özdemir tarafından Dernek üyelerimize özel olarak gerçekleştirilen “Medya İçerik Oluşturma” eğitiminde yeni normal ve yeni medya, Pandemi süreci medya kullanımının kilit noktaları, kendi medya tasarımlarımızı yapma yolları, medya organlarını doğru kullanma...

2021-02-05 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Paneli

11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü kapsamında Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) tarafından kadınların bilim ve teknoloji dünyasında yeri üzerinden toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına dikkat çekmek amacıyla “ Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Paneli” düzenlenmiştir.

2021-02-10 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Türkiye’de Bilişim ve Teknolojiye ayrılmış İLK İhtisas Serbest Bölgesi Tanıtım Toplantısı

Türkiye’de Bilişim ve Teknolojiye ayrılmış İLK İhtisas Serbest Bölgesi’nin tanıtılması amacıyla 12 Şubat 2021 tarihinde Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan, Ticaret Bakan Yardımız Sayın Gonca Işık Yılmaz Batur, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Fatih Kacır’ın teşrifleri, sektörel STK temsilcileri ve yazılım sanayini temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Gönül Kamalı’nın katılımıyla lansman toplantısı gerçekleştirilmiştir.

2021-02-11 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Teknopark Kanunundaki Yeni Düzenlemeler Eğitimi Gerçekleştirildi

24 Şubat 2021 tarihinde Sistem Global Vergi ve Danışmanlık Bölümü Başkan Yardımcısı Sn. Ülkü Şengül ve Sistem Global Danışmanlık Kıdemli Denetim Müdürü Sn. Engin Ayyılmaz tarafından 4691 Sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) Kanunu’nu da etkileyen değişiklikler sonrası yeni düzenlemeler üzerine “Teknopark Kanunundaki Yeni Düzenlemeler Eğitimi” gerçekleştirilmiştir.

2021-02-23 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Türkiye’de Yazılım İhracatı ve İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi Teşvik ve Muafiyetler Webinarı

25 Şubat 2021 tarihinde İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi Genel Müdürü Sn. Ergenekon Küçük, Ticaret Bakanlığı Serbest Bölgeler ve Yurtdışı ve Hizmetler Genel Müdürlüğü Tanıtım ve Değerlendirme Daire Başkanı Sn. Ali Bayraktar, Sistem Global Denetim Müdürü Sn. Can Çelebican ve Değerli Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Gönül Kamalı’nın katılımıyla “Türkiye’de Yazılım İhracatı ve İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi Teşvik ve Muafiyetler Webinarı” gerçekleştirilmiş ve yazılım şirketlerimiz için çok önemli muafiyet ve teşviklerin olduğu yeni serbest bölgemizle ilgili önemli bilgiler paylaşılmıştır.

2021-02-24 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
KOBİEFOR DERGİSİ eki KobiEfor Dijital Mart ayı özel YASAD Eki Okuyucularıyla Buluştu

Günümüzün en önemli konularından olan Sanayide Dijital Dönüşüm alanında yerli yazılımın gücünü ortaya koymak amacıyla YASAD olarak KOBİEFOR DERGİSİ eki KobiEfor Dijital ile Mart ayı için tasarladığımız “Sanayide Dijital Dönüşüm ve Pandemi” konulu YASAD özel sayısı yayına girdi.

2021-02-28 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
KOBİEFOR Dijital Mart ayı özel YASAD Sayısı Okuyucularla Buluştu

Günümüzün en önemli konularından olan Sanayide Dijital Dönüşüm alanında yerli yazılımın gücünü ortaya koymak amacıyla YASAD olarak KOBİEFOR Dijital ile Mart ayı için tasarladığımız “Sanayide Dijital Dönüşüm ve Pandemi” konulu YASAD özel sayısı yayına girdi.

2021-02-28 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Ufuk Avrupa Bilgi Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

Avrupa Birliğinin en büyük araştırma ve yenilik programı olan ve temel amacı sosyal ve ekonomik kalkınmayı sağlamak üzere bilimsel ve teknolojik araştırma kapasitesini arttırmak olan Ufuk 2020 Programı 2020 yılı sonu itibarı ile tamamlanmıştır. Ülkemizin de dahil olduğu Ufuk 2020 Programının devamı niteliğindeki 2021-2027 yılları arasında uygulanacak olan yeni çerçeve program “Ufuk Avrupa” olarak devam etmektedir.

2021-03-02 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Gönül Kamalı Yeni Ekonomik Reform Paketini BloombergHT’de Değerlendirdi

Değerli Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Gönül Kamalı 17 Mart 2021 tarihinde Sn. Hande Berktan moderatörlüğünde Bloomberg HT “30 Dakika” canlı yayınında Hazine ve Maliye Bakanımız Sn. Lütfü Elvan’ın açıkladığı Yeni Ekonomik Reform Paketini ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde yeni kurulan Yazılım Ve Donanım Endüstrileri Başkanlığı konusunda kıymetli görüşlerini paylaştı.

2021-03-16 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Kamalı Yeni Ekonomik Reform Paketini BloombergHTde Değerlendirdi

Değerli Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Gönül Kamalı 25 Mart 2021 tarihinde Sn. Hande Berktan moderatörlüğünde Bloomberg HT “İş Dünyası” canlı yayınında Yeni Ekonomik Reform Paketini ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde yeni kurulan Yazılım Ve Donanım Endüstrileri Başkanlığı konusunda kıymetli görüşlerini paylaştı.

2021-03-24 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Horizon Europe ICT Tematik Bilgilendirme Eğitimi Gerçekleştirildi

21 Nisan 2021 tarihinde Sistem Global Teknoloji Kıdemli Müdürü Sn. Suna Akbayır tarafından Dernek üyelerimize özel olarak gerçekleştirilen “Horizon Europe ICT Tematik Bilgilendirme” eğitiminde Ufuk Avrupa Programı, Horizon Europe, Avrupa İnovasyon Konseyi, Cluster 4 Programı ve Çağrılar, Kümeler Arası Tamamlayıcılar ve TUBITAK Destekleri detaylı olarak paylaşmış ve gelen soruları yanıtlamıştır.

2021-04-20 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Objectives and Key Results (OKR) Eğitimi Gerçekleştirildi

22 Nisan 2021 tarihinde TWiser Kurucu Ortağı Sn. Ongun Demirer tarafından Dernek üyelerimize özel olarak “Objectives and Key Results (OKR)” eğitimi gerçekleştirilmiştir.

2021-04-21 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Güncel Siber Saldırılar Altında Yazılım Güvenliği Eğitimi Gerçekleştirildi

29 Mayıs 2021 tarihinde Dernek üyelerimize özel olarak “Güncel Siber Saldırılar Altında Yazılım Güvenliği” eğitimi gerçekleştirilmiştir.

2021-05-28 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
T.C Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Yazılım Sektörümüzün Sorunları&Çözüm Önerilerimizi Değerlendirdik

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Gönül Kamalı ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayin İlhan Bağören, TOBB Yazılım Meclisi Başkanı (ve YASAD YK Yedek üyesi) Sayın Ertan Barut tarafından T.C Ticaret Bakanı Sn. Mehmet Muş ile organize edilen yazılım sektörümüzün sorunları ve çözüm önerilerimizi değerlendirme toplantısına katıldılar.

2021-08-09 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
T.C. Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü Ziyaretimiz

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Gönül Kamalı ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayin İlhan Bağören, TOBB Yazılım Meclisi Başkanı (ve YASAD YK Yedek üyesi) Sayın Ertan Barut ile birlikte T.C. Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü' ne atanan Sayın Dr. Emre Orhan Öztelli'yi makamında ziyaret ederek sektörün ihtiyaçları konusunda görüş bildirdiler.

2021-08-09 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
1707 Sipariş Ar-Ge Çağrıları ve SAYEM Programı Eğitimi Gerçekleştirildi

13 Ağustos 2021 tarihinde TÜBİTAK Bilimsel Programlar Başuzmanı Doç. Dr. Peren H. KARAGİN ve TÜBİTAK Bilimsel Programlar Uzman Yardımcısı Sn. Esma ATILGAN tarafından Dernek üyelerimize özel, “1707 Sipariş Ar-Ge Çağrıları ve SAYEM Programı Eğitimi” gerçekleştirildi.

2021-06-12 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Akıllı Şehir Teknolojileri Paneli YASAD Youtube Kanalında Yayında

Bu yıl AUSDER tarafından sekizincisi gerçekleştirilen ICSG 2021, her yıl olduğu gibi bu yıl da üst düzey bürokratlar, yerli ve yabancı belediyeler, Organize Sanayi Bölgeleri ile özel sektörden seçkin katılımcı ve davetlilerini iki gün boyunca ağırladı.

2021-08-17 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Bilişim Ekonomisinde STK'ların Rolünü Paneli

Bilişim Zirvesi, Türk bilişim ekonomisine güçlü katkılar sağlama hedefinde olan Bilişim 500 organı ile bilişim STK’larının gücünü birleştiriyor. Bu kapsamda 6 Eylül 2021 tarihinde, Bilişim Teknolojileri STK’lar Platformu Koordinatörü Sn. Behçet Envarlı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Bilişim Ekonomisinde STK'ların Rolü” etkinliğinde sektörümüzü temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Gönül Kamalı, Türkiye Bilişim Derneği İcra Kurulu Başkanı Dr. Aydın Kolat, Telkoder Başkanı Sn. Halil Nadir Teberci ve TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kızıltan konuşmacı olarak yer almıştır.

2021-09-05 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Dijital Dönüşüm ve 1707 Siparişe Dayalı Ar-Ge Bilgi ve İşbirliği Günü

İSO üyesi sanayi firmaları ile YASAD üyesi teknoloji tedarikçisi firmaların, TÜBİTAK 1707 Siparişe Dayalı Ar-Ge Çağrısına yönelik eşleşmelerini sağlamak amacıyla düzenlenecek etkinliklerin ilki 9 Eylül 2021 Perşembe günü saat 10:00'da online olarak gerçekleştirilecektir. Teknoloji tedarikçilerinin 1707 kapsamında kullanabilcekleri projelerini sunacakları etkinliğin sonrasında açılacak B2B Platformundan sanayi firmalarımızın talepleri ve teknoloji firmalarımızın teklifleri toplanacak 15 Eylül 2021 günü yapılacak eşleştirme toplantılarında ise firmalar birbirleriyle görüştürüleceklerdir.

2021-09-06 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD ve YTÜ Yıldız Teknopark İş Birliği Niyet Protokolü İmza Töreni

YASAD, Yazılım Sanayicileri Derneği ile YTÜ Yıldız Teknopark A.Ş arasında 16.09.2021 tarihinde “İşbirliği Niyet Protokolü” imzalanmıştır. Taraflar arasında YTÜ Yıldız Teknopark bünyesindeki teknoloji şirketlerimizin markalaşma, ürün yönetimi ve ihracat kapasitelerinin arttırılmasına yönelik “Büyüme”(Scale up) projelerinin yürütülmesi, teknoloji / yazılım şirketlerine danışmanlık ve mentörlük desteği sağlanarak güçlendirilmesi ve yabancı yazılım bağımlılığının azaltılması amacı ile birlikte çalışmalar yürütme konusunda ortak bir görüşe varmışlardır.

2021-09-15 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Hans Peter Bech ile “Building Successful Partner Channels” Webinarı

29 Eylül 2021 tarihinde ünlü Araştırmacı/Yazar Hans Peter Bech ile Dernek üyelerimize özel “Building Successful Partner Channels” Webinarı gerçekleştirilmiştir. YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Gönül Kamalı’nın açılış konuşmasıyla başlayan webinar, Qualified ONE Yönetim Danışmanı Sn. Burak Neslitürk tarafından modere edilmiştir.

2021-09-28 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Kamalı Sektörel Teşvikleri TRT Haber’de Değerlendiriyor

YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Gönül Kamalı 28 Eylül 2021 tarihinde yayınlanan TRT Haber, Günün İçinden programında yazılım sektörüne sağlanan destekler ve teşvik sistemleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

2021-09-27 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Savunma ve Havacılık Sektörlerine Yönelik Dijital Etkinlik

SASAD (Savunma ve Haönetimi, Akıllı Depo ve Üretim Yönetimi · İdari Süreçlerin Dijitalleşmesi (Finans, İK, Satın Alma, Lisans Yönetimi, IT talep ) · Operasyonel süreçlerin Dijitalleşmesi (Teklif, Satış, Üretim, Depo, Lojistik) · IOT ürün ve servisleri (Yapay Zeka, Arttırılmış Gerçeklik, Sanal Gerçeklik, Robotik Proses Otomasyonu)

2021-06-01 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
MAKFED & TÜBİTAK & YASAD Dijital Dönüşüm ve 1707 Siparişe Dayalı Ar-Ge Bilgi ve İş Birliği Etkinliği

TÜBİTAK & MAKFED &YASAD iş birliğinde makine imalatçısı firmalar ile YASAD bünyesindeki teknoloji tedarikçisi firmaların TÜBİTAK, 1707 Siparişe Dayalı Ar-Ge Çağrısına birlikte proje yazabilmelerini teminen, 14 Ekim 2021 tarihinde Dijital Dönüşüm ve 1707 Siparişe Dayalı Ar-Ge Bilgi ve İş Birliği Etkinliği düzenlenmiş; ürün, Ar-Ge prototipi, yarı bitmiş projeleri olan ve 1707 çağrısına katılmak isteyen YASAD üyesi teknoloji firmaları ve makine imalatçıları bir araya gelmiştir.

2021-10-13 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Türkiye Ufuk Avrupa Programında!

Türkiye'nin, Avrupa Birliği (AB) tarafından yürütülen Ufuk Avrupa programına resmen katılımını sağlayan anlaşma Belçika'nın başkenti Brüksel’de imzalandı. Anlaşmaya Türkiye adına Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, AB adına ise AB Komisyonu Yenilikçilik, Araştırma, Kültür ve Gençlik Komiseri Mariya Gabriel imza attı. Kaymakcı'ya Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal da eşlik etti.

2021-11-03 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
MIND4MACHINES Projesi Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

18 Kasım 2021 tarihinde MIND4MACHINES Proje Yürütücüsü Sn. Eda ÇIĞ Türktaş tarafından Dernek üyelerimize özel, “MIND4MACHINES Projesi Tanıtım Toplantısı” düzenlenmiştir.

2021-11-17 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Türk Yazılım Sektörünün 2021 Büyüme Performansı

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Gönül Kamalı, Hande Berkant ile 18 Kasım 2021 tarihli BloombergHT’de yayınlanan Gündem Teknoloji programında Türk yazılım sektörünün 2021 büyüme performansını değerlendirdi.

2021-11-17 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Yazılım Sektöründe İş Gücü İhtiyacı ve Unicorn Olmanın İpuçları

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Gönül Kamalı, Hande Berkant ile 18 Kasım 2021 tarihli BusinessHT’de yayınlanan Teknoloji programında başarılı bir Unicorn olmak için neler yapılabileceğini paylaştı ve yazılım sektöründe iş gücü ihtiyacını değerlendirdi

2021-11-17 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Mobilefest 2021 Dijital Teknolojiler Fuarı ve Konferansı

İstanbul Kongre Merkezi’nde 11 – 13 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen “Mobilefest Dijital Teknolojiler Fuarı ve Konferansı”; 5G, mobilite, yapay zeka ve akıllı teknolojiler başta olmak üzere hizmet ve altyapı sağlayıcılarını ve teknoloji üreticilerini yeni iş birliği imkanları ve gelir kaynakları oluşturmak amacıyla yerli/yabancı iş insanları ve sektör profesyonellerini bir araya getirdi.

2021-11-10 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
“Sevdiğin İşi Yapmak ve Kariyerini Tasarlamak” Söyleşisi

Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Yenilikçilik Direktörlüğü ve YASAD iş bilirliğinde 30 Kasım Salı günü Doç. Dr. Selen Işık Maden’in moderatörlüğünde ve YASAD Kadın Kümesi Lideri Arzu Er ile Kariyer ve Liderlik Gelişimi Koçu Bahar Önderol’un katılımlarıyla "Sevdiğin İşi Yapmak ve Kariyerini Tasarlamak" söyleşisi gerçekleştirilmiş, etkinlikte değer keşfetme ve imrenme alıştırması yapılmıştır.

2021-11-29 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
ERP Yazılımı LOGO GO 3 Eğitimi Alan Katılımcılara Başarı Sertifikaları Verildi

Zemin İstanbul, Enstitü İstanbul İSMEK, YASAD ve Logo Yazılım iş birliğiyle düzenlenen “ERP Yazılımı Logo GO 3 Eğitimi”ni tamamlayan katılımcılara, sertifikaları düzenlenen bir törenle verildi.

2021-12-12 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Van Teknokent "Womenpreneurs4Turkey" Projesi "Türkiye Startup Ekosistemi ve Kadınların Etkisi"

Van Teknokent Teknoloji Tabanlı Kadın Girişimciliğini Geliştirme Programı Womenpreneurs4Turkey'nin 2. etkinliği 09 Aralık 2021 Perşembe günü Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Gönül Kamalı’nın online katılımıyla gerçekleştirildi ve Türkiye startup ekosistemi ile kadınların etkisi değerlendirildi.

2021-12-08 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Patent ve Marka Farkındalık Eğitimi Gerçekleştirildi

Türkiye Patent Hareketi Platformu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, Patent ve Marka Vekili Av. Ali Çavuşoğlu tarafından Dernek üyelerimize özel ücretsiz 19 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilen “Patent ve Marka Farkındalık Eğitimi” Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Gönül Kamalı’nın açılışıyla başlamış ve birçok sektör temsilcimizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

2022-01-18 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
KobiEfor Dijital Şubat 2022

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Gönül Kamalı, yazılım sektörü 2021 yılı dijital dönüşüm sürecini, sektörel teşvik mekanizmalarını, ihracat değerlendirmelerini ve 2022 yılına dair öngörülerini KobiEfor Dijital’de paylaştı.

2022-02-03 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
HİSER Projesi Bilgilendirme Semineri

“2015/8 sayılı Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi Hakkında Karar” çerçevesinde YASAD olarak Akıllı Şehirler ve sektörel yazılım çözümleri sektörüne yönelik HİSER (Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Artırılması Projesi Desteği) Projesi başvurusu yapılacak, proje kapsamında gerçekleştirilecek eğitim, danışmanlık, alım heyeti, yurtdışı ticaret heyeti gibi faaliyetler %75 devlet desteği ile karşılanacaktır.

2022-02-08 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Hans Peter Bech ile “International Inbound Lead Generation” Webinarı

Ünlü Araştırmacı/Yazar Hans Peter Bech ile dernek üyelerimize özel, 2 Mart 2022 tarihinde “International Inbound Lead Generation” webinarı gerçekleştirilmiştir.

2022-03-01 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
YASAD Dijital Etkinlik- Dijital Bankacılık Yönetmeliği neler getirdi?

Sadece dijital kanallar üzerinden hizmet verecek bankaların faaliyette bulunmalarına imkan tanıyacak şubesiz bankaların faaliyet esaslarını, şartlarını ve servis modeli bankacılığı esaslarını belirleyen “Dijital Bankaların Faaliyet Esasları ile Servis Modeli Bankacılığı Hakkında Yönetmelik” hakkında 17 Mart 2022 tarihinde “Dijital Bankacılık Yönetmeliği Neler Getirdi ?” konulu dijital etkinliğimiz gerçekleştirilmiştir.

2022-03-16 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
Fikri Mülkiyet Hukuku Kapsamında Yazılımların Korunmasına İlişkin Çevrimiçi Eğitim Programı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Telif Hakları Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütmekte olduğumuz 2103038 sayılı “Türk Yazılım Eserleri Arşiv ve Ansiklopedi Projesi” kapsamında 30 Mart 2022 tarihinde "Fikri Mülkiyet Hukuku Kapsamında Yazılımların Korunmasına İlişkin Çevrimiçi Eğitim Programı" düzenlenmiştir.

2022-03-29 21:00:00Z
haber Resim
Detaylı Bilgi
TÜBİTAK 1707 ve 1711 Çağrısı Dijital Dönüşüm Bilgilendirme ve Eşleştirme Etkinliği

YASAD, TÜBİTAK ve ARGEMİP iş birliğinde sanayi firmaları ile YASAD bünyesindeki teknoloji tedarikçisi firmaların Tübitak 1707 Siparişe Dayalı ArGe ve 1711 Yapay Zeka Ekosistem Çağrılarına birlikte proje yazabilmelerini teminen eşleşmelerini sağlamak amacıyla derneğimiz tarafından 19 Nisan 2022 tarihinde, Dijital Dönüşüm Etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleştirilmiştir.

2022-04-18 21:00:00Z