Kadro


Sevilay Özdemir - Güven

Genel Sekreter


                                                                                            
                  Günay Erdoğan                                                                                                                                       Erdal Durmaz
    Projeler Koordinatörü                                                                                                                              İdari İşler Sorumlusu

Genel Sekreter

Sevilay Özdemir-Güven (IT&L Danışmanlık)


1991 yılında İTÜ Kontrol Bilgisayar Yüksek Lisans programından mezun olan Sevilay Güven 1992 yılında da Paris Üniversitesi 5 René Descartes  Endüstriyel Sistemlerde Bilişim Metodları konulu doktora yeterlik diploması almıştır. Meslek hayatına 1988 yılında Empa Elektronik’de başlayan Güven SB Danışmanlık Paris, Oyak Renault Oto Fab İstanbul ve Dynargie Yönetim Geliştirme firmalarından sonra 2005-2016 yılları arasında Schenker Arkas Lojistik firmasının Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevini üstlenmiş, pek çok uluslar arası lojistik projesini gerçekleştirmiştir. Uluslararası lojistik projelerini gerçeklereştirdiği firmalar arasında Apple, P&G, Limited Brands, Brightstar, Siemens, Viessmann gibi dünya markaları bulunmaktadır. Profesyonel çalışmalarının yanında Lojistik Derneği, Türkiye Bilişim Derneği, Türk Fransız Mühendisler Derneği, Yazılım Sanayicileri Derneği gibi organizasyonlarda da aktif görevler almıştır. 25 yılı aşkın sektör tecrübesine sahip olan Güven İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Projeler Koordinatörü

Günay Erdoğan


1989 Bulgaristan doğumlu Günay Erdoğan, 2012 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans programından mezun olduktan sonra 2018 yılında da İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Projeler ve STK Yönetimi Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Eğitimi süresince Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve CYE Petrol’de gönüllü olarak görev almıştır.

2012 yılında Plastik Sanayicileri Derneği ve eş zamanlı olarak Plastik Sanayicileri Federasyonu’nda Proje Uzmanı ve Dış İlişkiler Direktörü unvanı ile URGE Proje Yönetimi, sektörel rapor yazımı, yurtdışındaki şemsiye kuruşlarla gerçekleştirilecek faaliyetlerin yürütülmesi, seminer, eğitim vb. çeşitli organizasyonların düzenlenmesi birçok alanda deneyim kazanma fırsatı bulmuştur. 2015 yılında, Suriye Acil Yardım kapsamında eğitim, sağlık gibi birçok alanda, Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı bünyesinde Kilis’te yürütülen insani yardım projelerinden sorumlu olarak saha koordinatörlüğü de yapan Erdoğan, projelerin devamlılığı, 300’ün üzerinde çalışanın idaresi, donör ilişkileri, lokal otoritelerle ilişkilerin yürütülmesi vb. alanlarda tüm sahanın idaresini gerçekleştirmiştir. 2016 yılında İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nde görev alan Erdoğan, mobilya, kağıt ambalaj gibi sektörlerde çeşitli URGE ve Turquality projeleri yürütmüş,  projeler kapsamında birçok ülkeye sektörel heyetler düzenlemiştir. Mart 2020'de Yasad'a katılan Erdoğan, İngilizce bilmektedir.


İdari İşler Sorumlusu

Erdal Durmaz


1977 doğumlu Erdal Durmaz Atatürk Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesi, İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünü bitirmiştir. Askerliğini Özel Asayiş Komando Birliğinde yapan Durmaz meslek hayatına 2001 yılında Özel mavi Ay güvenlik şirketinde başlamış, daha sonra 2004 yılında YYaltes Elektronik Ve Bilgi Sistemleri A.Ş. de İdari İşler ve Güvenlik Sorumlusu olarak 2018 yılına kadar görev yapmıştır. Bu süreçyte askeri projeler üzerine çalışan Yaltes Elektronik'in tüm güvenlik, protokol, idari yönetim süreçlerini yapılandıran Durmaz Milli Savunma Bakanlığı protokollerini de uygulamıştır.  2018-2019 yılları arasında ise Doruk Otomasyon firmasının İdari İşler Sorumluluğunu üstlenen Durmaz, Mart 2020 tarihinde İdari İşler sorumlusu olarak Yasad bünyesine katılmıştır.