YASAD, Ticaret Bakan Yardımcısı Volkan Ağar’ı ziyaret etti

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Yönetim Kurulu, Ticaret Bakan Yardımcısı Volkan Ağar'ı 13 Eylül 2022'de Ankara'da makamında ziyaret etti. Toplantıya; T.C. Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürü Dr. Emre Orhan Öztelli, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü Bilişim, Yazılım ve İletişim Hizmetleri İhracatı Daire Başkanı Hürol Karlı, YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Kamalı, YASAD Yönetim Kurulu’ndan; İlhan Bağören, Sinem Altuncu, Abdulkadir Kayıklı, Özgür Karayalçın, Kerem Bozokluoğlu, YASAD Kadın Komitesi Başkanı Özgür Arzu Er ile YASAD Genel Sekreteri Sevilay Güven katıldı.

YASAD Başkanı Gönül Kamalı, tüm işletmelerin ölçekleri ne olursa olsun operasyonlarını yürütmek için yazılım kullandığını belirterek, “Yerli ve Milli sanayi hamlesinin gerçekleşmesine büyük destek olan yerli yazılım şirketlerimiz, gerek maliyetlerinin yabancı yazılımlara oranla düşüklüğü, gerekse süreç değişikliklerine göre hızlı cevap verebilecek esneklikte olmaları nedeniyle işletmelerimiz tarafından tercih edilmektedir” dedi.

Hayata geçirilen Türkiye Bilişim Sektörünün Uluslararasılaşması ve E-Turquality (Bilişim Yıldızları) Programı’nın hazırlanmış en kapsamlı destek paketi olduğunu kaydeden Kamalı, programın sektörde büyük bir beğeni ile karşılandığını, umut olduğunu belirterek emeği geçen tüm bakanlık ekibine teşekkür etti. Kamalı, olumlu gelişmelerin yanında makro konjonktürden kaynaklı sıkıntıların yaşandığını da hatırlatarak yazılım sektörünün büyümesi için yeni destek paketlerin yazılım ihracatını yeni bir boyuta taşıyacağını söyledi. Kamalı, sektörün sıkıntılarına yönelik hazırlamış oldukları görüş ve önerileri Bakan Yardımcısı ve heyetiyle paylaştı.