Türk Devletleri Ekonomi Forumu 2-3 Mayıs 2024'te Bakü'de gerçekleştirilecek

Azerbaycan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Gelişimi Ajansı (KOBİA), Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) ve Yazılım Sanayicileri Derneği'nin (YASAD) iş birliği, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler ve Kulüpler Birliği Derneği (KOBSKA) ve Azerbaycan Franchise Derneği'nin (AFA) ortak organizasyonuyla düzenlenen "Türk Devletleri Ekonomi Forumu 2024" 2-3 Mayıs 2024 tarihlerinde Bakü'de gerçekleştirilecektir.

Türk dili konuşulan ülkeler arasında ilk defa düzenlenecek olan forum, ülkeler arasındaki mevcut pazar ve yatırım fırsatlarını, markaların uluslararası alana entegrasyonunu, şirketler arası ticari ilişkilerin geliştirilmesini hedefliyor. Yatırımcı, iş insanı, sivil toplum kuruluşları ve kamu kuruluşlarından yaklaşık 1000 kişinin katılacağı forumun ilerleyen dönemde

Türk Devletleri Teşkilatı Üyesi ve Gözlemcisi 7 farklı ülkede (Türkiye, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Macaristan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) düzenlenmesi öngörülüyor. Forumda Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Japonya, Katar, Rusya ve Mısır gibi ülkelerden de yatırımcıların katılım bekleniyor. Forumda, "Türk Dili Konuşulan Ülkeler Arasında Ekonomik İş Birliği ve Küresel Ekonomiye Etkisi", "İpek Yolu'nun Rotası: Çin'den mi Hindistan'dan mı Geçmeli?" Azerbaycan'ın Serbest Ekonomi Bölgesinin Rolü", "Türk Kadınının Rolü: Kadın Girişimciliğinin Geliştirilmesi" ve "Türk Dili Konuşulan Ülkelerde Ekonomik İş Birliği: Markalaşma ve Franchise" başlıklı paneller yapılacaktır. Forumun, Türk devletleri arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinin yanı sıra özel sektör kamu iş birliği alana katkı sağlaması bekleniyor.


Kayıt olmak için internet adresi: https://tcef.az/

Etkinliğin düzenleneceği tarih: 2-3 Mayıs 2024

Yer: Bakü Marriott Boulevard Hotel