ERP Yazılımı LOGO GO 3 Eğitimi Alan Katılımcılara Başarı Sertifikaları Verildi

Zemin İstanbul, Enstitü İstanbul İSMEK, YASAD ve Logo Yazılım iş birliğiyle düzenlenen “ERP Yazılımı Logo GO 3 Eğitimi”ni tamamlayan katılımcılara, sertifikaları düzenlenen bir törenle verildi.

Zemin İstanbul, Enstitü İstanbul İSMEK, YASAD ve Logo Yazılım iş birliğiyle düzenlenen 105 saatlik “ERP Yazılımı Logo GO 3 Eğitimi”ni başarıyla tamamlayan 10 katılımcı, sertifikalarını düzenlenen bir törenle aldı. Törene Zemin İstanbul, Enstitü İstanbul İSMEK, Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) ve Logo Akademi’den yetkili isimler katıldı. Sertifika töreninin moderasyonunu, Zemin İstanbul Eğitim Koordinatörü Ali Küçüker üstlendi. Törende bir konuşma yapan Zemin İstanbul Genel Koordinatörü Eylem Durmuş, eğitimin gerçekleşmesinde kurumlar arası paydaşlığın önemine değindi. Durmuş, konuşmasının sonunda eğitim sürecini başarıyla tamamlayan katılımcıları tebrik ederek, kendilerini, bundan sonraki dönemde Zemin İstanbul’un iş birlikçisi olarak görmek istediklerini belirtti.

ni tamamlayan katılımcılara, sertifikaları düzenlenen bir törenle verildi. Törende Enstitü İstanbul İSMEK adına konuşan Stratejik Planlama Sorumlusu Engin Canpolat, “Bu iş birliği bizim için bir pilot uygulama oldu. Amacımız, bu eğitimleri YASAD ve Logo ile Enstitü İstanbul İSMEK genelinde yaygınlaştırmak.” dedi.

Zemin İstanbul, Enstitü İstanbul İSMEK, YASAD ve Logo Yazılım iş birliğiyle düzenlenen “ERP Yazılımı Logo GO 3 Eğitimi”ni tamamlayan katılımcılara, sertifikaları düzenlenen bir törenle verildi.


Logo Eğitimi Enstitü İstanbul İSMEK’te Yaygınlaştırılacak

Törende Enstitü İstanbul İSMEK adına Stratejik Planlama Sorumlusu Engin Canpolat ve Muhasebe Okulu Yöneticisi Kübra Kucur da birer konuşma yaptı. Canpolat konuşmasında, Enstitü İstanbul İSMEK’in yeni dönem politikaları olarak mesleki eğitimleri öncelediğine vurgu yaptı. “Mesleki eğitim odağında yeni eğitim stratejileri geliştiriyoruz. Zemin İstanbul’la, YASAD’la, Logo’yla yaptığımız iş birliği bizim için pilot bir uygulama oldu. Amacımız, YASAD ve Logo ile daha güçlü bir şekilde bu eğitimleri kurumumuz genelinde yaygınlaştırmak.” dedi. Ardından söz alan Enstitü İstanbul İSMEK Muhasebe Okulu Yöneticisi Kübra Kucur da projeye, logo programının ön koşullarını belirleme ve öğrenci seçme sınavını hazırlama noktasında katkı verdiklerini söyledi. Kucur, iki Enstitü İstanbul İSMEK eğitmeninin, gözetmen olarak eğitim sürecinde yer aldığını kaydetti. Bu tür iş birliği projelerinin okul adına önemine vurgu yapan Kucur, “Keza ERP yazılımlar da çok önemli. ERP yazılımlar, artık muhasebenin ayrılmaz bir parçası. GO 3 de en önemlilerinden biri. Biz okulumuzda ileri ve orta düzeyde eğitimlerin yanı sıra mesleki anlamda yetkinlik geliştirici eğitimler de veriyoruz. Bu eğitimi yaygınlaştırmayı düşünüyoruz.” diye konuştu. 

105 Saatlik Dopdolu Bir Eğitim Programı

Daha sonra projenin diğer paydaşı olan Logo Akademi adına Logo Akademi Müdürü Zafer Yıldırım ve Logo Ürün ve Çözüm Eğitimleri Uzmanı Ersin Topçu birer konuşma yaptı. İlk olarak söz alan Yıldırım, “105 saatlik bu eğitim programında katılımcılarımıza ERP ürün paketlerimizin ilk segmentinde yer alan GO 3 ürünüyle birlikte eğitim gerçekleştirdik. YASAD, Enstitü İstanbul İSMEK ve Zemin İstanbul’a, proje kapsamında bize de yer verdikleri için teşekkür ediyorum.” dedi. Yıldırım ayrıca, eğitim programına dahil olan 10 katılımcıya da “Çalışmalar burada bitmiyor. Eğitim alan arkadaşların bu çalışmaları bireysel olarak da devam ettirmesi gerekiyor.” tavsiyesinde bulundu. 

 

Proje kapsamında 105 saatlik ERP Yazılımı Logo GO 3 Eğitimi’ni veren Ersin Topçu ise konuşmasında, eğitimin planlanması ve düzenlenmesi konusunda Zemin İstanbul’a ve Enstitü İstanbul İSMEK’e teşekkürlerini dile getirdi. Topçu, eğitim sürecinin keyifli ve eğlenceli geçtiğini sözlerine ekledi.

Sonraki Adım Eğitimin Enstitü İstanbul İSMEK’lerde Verilmesi

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Genel Sekreteri Sevilay Güven de konuşmasında, 10 kişiye ERP Yazılımı Logo GO 3 Eğitimi verilen bu iş birliğinin, hem Zemin İstanbul hem de Bölge İstihdam Ofisleri ile birlikte yaptıkları ön analizlerde ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda kurgulandığını ifade etti. BİO’lara gelen başvurularda, bilgisayarlı muhasebenin öne çıktığını belirten Güven, YASAD bünyesindeki 400’den fazla şirket arasında bulunan ve muhasebe konusunda en büyük yaygınlığa sahip olan Logo firmasının, istihdam bakımından en doğru firma olduğunu görüp teklif götürdüklerini söyledi. Logo’nun da ücretsiz eğitime vermek konusunda teklife olumlu baktığını kaydetti. Bunun, projenin ilk adımı olduğunu söyleyen Güven, “Bundan sonraki amacımız ise bu eğitimin Enstitü İstanbul İSMEK’lerde yaygınlaştırılmasını sağlamak. Bunun için Logo firması, eğiticinin eğitimi programı düzenleyecek ve bu kez hocaları eğiteceğiz. Daha sonra da kurumumuzda düzenli bir program olacak bu.”