Akıllı Şehir Teknolojileri Paneli YASAD Youtube Kanalında Yayında

Bu yıl AUSDER tarafından sekizincisi gerçekleştirilen ICSG 2021, her yıl olduğu gibi bu yıl da üst düzey bürokratlar, yerli ve yabancı belediyeler, Organize Sanayi Bölgeleri ile özel sektörden seçkin katılımcı ve davetlilerini iki gün boyunca ağırladı.  


Yazılım Sanayicileri Derneği olarak Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği'nin organize ettiği ICSG İstanbul 2021 Kongre ve Fuarı’nı Stratejik Partner olarak desteklemiş bulunmaktayız. ICSG 2021 (8. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı Programı / ICSG- 8. International Istanbul Smart Grids and Cities Congress And Fair Programme) 18 Ağustos 2021 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Dijital Dönüşüm, Akıllı Şebekeler ve Kapsamlı Şehirler, Kentsel Çevre ve Akıllı Enerji, Akıllı Ulaşım ve Akıllı Ulaşım Sistemleri ve Su” ana başlıklarında gerçekleştirilmiştir.


Yazılım sanayini ve Derneğimizi temsilen Akıllı Şehir Teknolojileri Paneli’ne katılan Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Gönül Kamalı konuşmasında kamu alım ve ihalelerinde bugün %15 olan yerli ürün kullanım zorunluluğunun geçmişteki gibi %50 seviyelerine çıkarılması, aksi durumda bilişim şirketlerimizin büyüyemeyeceğinin ve bir sonraki 50 yılda güçlü şirketler çıkaramayacağımızın altını çizmiştir.


İlgili yayına aşağıda linki yer alan Derneğimizin Youtube kanalı üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=1eoZ4BQsFAU