YASAD works for entrepreneurs with CloudTeams

Avrupa Birliği Araştırma ve Geliştirme Çerçeve Programı Horizon2020, 2017 Mart ayında tamamlanması planlanan bir projeyi daha hayata geçiriyor. Aralarında YASAD’ın da bulunduğu 4 ülkenin geliştirdiği, bulut tabanlı güvenilir yazılım platformu CloudTeams, Avrupa Birliği Araştırma Geliştirme Çerçeve Programı Horizon2020 çerçevesinde 2017 yılında Mart ayında tamamlanıyor.

YASAD CloudTeams’le girişimciler için çalışıyor


Avrupa Birliği Araştırma ve Geliştirme Çerçeve Programı Horizon2020, 2017 Mart ayında tamamlanması planlanan bir projeyi daha hayata geçiriyor. 


Aralarında YASAD’ın da bulunduğu 4 ülkenin geliştirdiği, bulut tabanlı güvenilir yazılım platformu CloudTeams, Avrupa Birliği Araştırma Geliştirme Çerçeve Programı Horizon2020 çerçevesinde 2017 yılında Mart ayında tamamlanıyor. 


Özellikle kaynak ve destek bulmakta zorlanan yeni girişimciler ve KOBİ'lerin, yazılım geliştirirken ihtiyaçları olan pazarlama araçları konusunda geniş destek sağlamak üzere tasarlanmış CloudTeams’in geliştirici ve son kullanıcıyı aynı platformda buluşturması amaçlanıyor. 


Yeni girişimcileri, KOBİ'leri ve teknoloji meraklılarını hedefleyen CloudTeams, platforma projelerini kaydeden yazılım geliştiricilerin, kendi imkanlarıyla kimi zaman ilerlemekte zorlandıkları pazar planı yapmak, kanvas oluşturmak, pazarlamaya yönelik anketler, kampanyalar hazırlamak, geliştirdikleri uygulamaya uygun hedef pazarı seçip tanımlayabilmek, son kullanıcılarına ulaşıp doğrudan projeleri hakkında geri bildirim almak gibi pek çok alanda rahatça çalışabilmelerini sağlayabilecek, geliştiriciler platform aracılığıyla pazarlama konusunda becerilerini geliştirebileceklerdir. 


Basit bir kullanıma sahip CloudTeams’e projelerini kaydeden geliştiriciler yanında son kullanıcılar da aynı platforma giriş yapıp ilginç yazılım projelerini izleyebilecek, yorum ve geri bildirimleri karşılığında kampanyalara katılıp geliştiricilerin belirleyeceği ödüllerden yararlanabileceklerdir. 


Kullanıcıların güvenilir bir ortamda iletişim içinde olmasını sağlamak üzere ister kendilerini tanıtarak isterlerse tanıtmadan yararlanabildiği platform, yazılım ekibinin de birbirleriyle iletişim kurabileceği, proje yönetimi ve raporlama araçlarını platform üzerinden kullanabileceği çok geniş imkanlar sunmaktadır. 


Türkiye adına pek çok değerli yazılım ve projesinin hayata geçmesini sağlayan YASAD (Yazılımcı Sanayicileri Derneği) tarafından yürütülen proje içinde yer alan ülkemizin değerli firma ve yazılımcıları da farklı alanlarda destekleriyle proje içinde yer almıştır. 


CloudTeams Almanya’dan (FIT) (Fraunhofer Institute for Applied Information Technology) tarafından yürütülen yine Almanya’dan FZI (Forschungszentrum Informatik),Yunanistan’dan NTUA (National Technical University of Athen) ve SILO – (SingularLogic), Hollanda’dan Booreiland ve Türkiye’den YASAD’ın ortak projesidir.