We Evaluated Our Software Industry's Problems & Solutions with Mehmet Muş, the Minister of Commerce of the Republic of Turkey

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Gönül Kamalı ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayin İlhan Bağören, TOBB Yazılım Meclisi Başkanı (ve YASAD YK Yedek üyesi) Sayın Ertan Barut tarafından T.C Ticaret Bakanı Sn. Mehmet Muş ile organize edilen yazılım sektörümüzün sorunları ve çözüm önerilerimizi değerlendirme toplantısına katıldılar.


TOBB Yazılım Meclisi tarafından organize edilen toplantıda yazılım ihracatı konusunda yaşanan sorunlar ve ihracat kapasitesinin arttırılması için yapılacak destek ve çalışmalar karşılıklı değerlendirildi.


Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Gönül Kamalı  toplantıda yazılım sektöründe daha çok firmamızın Turquality programından faydalanmasının ihracatımızı arttıracağını ve yeni kurulan İhtisas Serbest Bölgelerinde gerçekleştirilecek ihracata hazırlık ve destek programlarının yazılım firmalarımızın yurt dışına açılmasında çarpan etkisi yapacağı görüşlerini iletmiştir.


Toplantı sonunda Ticaret Bakanımız Sn. Mehmet Muş sektörün ihracat kapasitesinin arttırılması için Bakanlık olarak çalışmaların başlatıldığı ve süreçlerinin hızlandırılacağını bilgisini verdi.