Mobilefest 2021 Digital Technologies Fair and Conference

İstanbul Kongre Merkezi’nde 11 – 13 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen “Mobilefest Dijital Teknolojiler Fuarı ve Konferansı”; 5G, mobilite, yapay zeka ve akıllı teknolojiler başta olmak üzere hizmet ve altyapı sağlayıcılarını ve teknoloji üreticilerini yeni iş birliği imkanları ve gelir kaynakları oluşturmak amacıyla yerli/yabancı iş insanları ve sektör profesyonellerini bir araya getirdi.

Mobil uygulama ve yazılım sektöründe faaliyet gösteren sektör temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluşları temsilcilerinin bir araya geldiği dünyanın ve Türkiye’nin ilk mobil uygulama fuarı olan “Mobilefest 2021” etkinliği kapsamında, YASAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Hizmet İhracatçı Birlikleri Yazılım ve Bilişim Komite Üyesi Sn. Gönül KAMALI ile HİB Yazılım ve Bilişim Komite Başkanı, HTK Yönetim Kurulu Başkanı ve YASAD Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. İlhan Bağören’in moderatörlüğünde 2019 Yılı Hizmet İhracatı Şampiyonlarımızın davet edildiği bir dizi panel gerçekleştirilmiştir.

Bu kapsamda ilk gün Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Gönül Kamalı moderatörlüğünde, Batu Sat (Mall IQ, Inc.-Co-Kurucu Ortak & CEO) ve Emre Fadıllıoğlu’nun (App Samurai-Kurucu Ortak & CEO) katkılarıyla gerçekleştirilen ‘Bir Marka Yaratmak’ paneline aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

Mobilefest 2021 - 1.Gün: ‘Bir Marka Yaratmak’ Paneli: https://www.youtube.com/watch?v=7nWnXRXt17Y

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Gönül Kamalı moderatörlüğünde ikinci gün gerçekleştirilen ‘Yazılım Sektöründe İlham Veren Başarı Öyküleri’ paneli Burak Şalk (Orion Innovation Turkey-Genel Müdür), Sinem Altuncu (PayCore- Hibeler ve Teşvikler Başkanı), Burak Görkemli (Argela- Ürün ve İnovasyon Koordinatörü), Akif Ekin (Ekin Teknoloji- Yönetim Kurulu Başkanı), Ali Sayın (Vertigo Games-Kurucu Ortak), Aslan Doğan (Etiya- Kurucu Ortak & CEO) ve İbrahim Öztürk'ün (Gtech-Stratejik Planlama ve Pazarlama Kıdemli Direktörü) katkılarıyla gerçekleştirilmiş olup video kaydına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Mobilefest 2021 - 2.Gün: ‘Yazılım Sektöründe İlham Veren Başarı Öyküleri’ Paneli: https://www.youtube.com/watch?v=VGd6fkO5hSI

HİB Yazılım ve Bilişim Komite Başkanı, HTK Yönetim Kurulu Başkanı ve YASAD Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. İlhan Bağören’in moderatörlüğünde ikinci gün gerçekleştirilen ‘Bilişim Sektöründe İhracata Yönelik Ticarileşme ve Yurtdışına Açılma Vizyonu’ paneli Çiğdem Şamiloğlu Erkoç (Ticaret Bakanlığı, Uluslararası Hizmet Ticareti-Genel Müdür Yardımcısı), Mehmet Aslan (TÜBİTAK, TEYDEB-Genel Müdür), Tolga Erkan (KOSGEB-Direktör), Abdullah Keskin (HİB-Genel Sekreter Yardımcısı) ve Evren Bükülmez'in (TTGV-Program Müdürü) katkılarıyla gerçekleştirilmiş olup video kaydına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Mobilefest 2021 - 2.Gün: ‘Bilişim Sektöründe İhracata Yönelik Ticarileşme ve Yurtdışına Açılma Vizyonu’ Paneli: https://www.youtube.com/watch?v=VGd6fkO5hSI