“Building Successful Partner Channels” Webinar with Hans Peter Bech


29 Eylül 2021 tarihinde ünlü Araştırmacı/Yazar Hans Peter Bech ile Dernek üyelerimize özel “Building Successful Partner Channels” Webinarı gerçekleştirilmiştir. YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Gönül Kamalı’nın açılış konuşmasıyla başlayan webinar, Qualified ONE Yönetim Danışmanı Sn. Burak Neslitürk tarafından modere edilmiştir.  


Kitapları çoksatanlar arasında yer alan ve bilgi teknolojisi şirketlerinin nasıl küresel pazar liderleri haline getirileceği konusunda ülkemizde de çalışmalar yapmış olan Hans Peter Bech  sektör için önemli bir araştırmacı ve yazardır. BT endüstrisinde iş geliştirme üzerine çok satan kitapları (Building Successful Partner Channels, 5,460 Miles from Silicon Valley and Going Global on a Shoestring), olan Hans Peter Bech aynı zamanda bir keynote konuşmacısı, atölye düzenleyici, hükümetler ve şirketler için bir danışmanlık yapan bir uzmandır. Kopenhag Üniversitesi'nden makroekonomi ve siyaset bilimi üzerine Yüksek Lisans derecesine sahip olan H.Peter Bech 35 yıldır teknoloji şirketlerine danışmanlık yapmaktadır.


Sabancı Üniversitesi'ndeki Açılış Konuşması için: https://youtu.be/EGIn07ylhtw

Türkiye ile ilgili etkinlik ve makaleler için:

https://tbkconsult.com/the-cultural-differences-and-how-to-maneuver/

https://tbkconsult.com/turkey-now-global-top-25/

https://tbkconsult.com/using_edtech_improve_parent_teacher_student_communication/

Video Yayınları için: https://www.youtube.com/channel/UCxi-YWWVEi2WBuQ0sWIPCVA

 

Yazar ve Danışman Hans Peter Bech özellikle yazılım firmalarında İş geliştirme Bayi kanalı oluşturma konularında ülkemizi de içeren coğrafyada engin tecrübeye sahiptir. Webinar’da kişisel sermaye ile kurulmuş Türk yazılım şirketlerinin yurt dışında verimli iş ortaklarını nasıl yönetebileceği, yazılım endüstrisinde etkili network’lerin nasıl oluşturulacağı ve yönetileceği hususlarında zengin deneyimlerini paylaşmıştır  ve etkinlik, katılımcıya bayilerin üretken kanallarını tasarlamaya ve uygulamaya yönelik pratik yaklaşıma bir giriş sağlamıştır.

Mutlu müşteriler bulmak, kazanmak, oluşturmak, elde tutmak ve büyütmek için bağımsız şirketlerden oluşan bir kanal kullanmak, yazılım endüstrisinin kısa tarihinde uzun bir geleneğe sahiptir. Bazı yazılım şirketleri için kanal, küresel başarıya önemli bir katkıda bulundu. Ancak çoğu yazılım şirketi için bu sürekli bir mücadele olmaya devam ediyor. Dolaylı kanallar oluşturmak karmaşık olabilir, ancak aslında o kadar da zor değil. Müşterilerimize doğrudan hizmet verdiğimiz duruma kıyasla, dolaylı kanallar oluşturmak ek ve tamamen farklı iş ilkeleri ve prensipleri gerektirdiği için karmaşıktır. Bu, birçok yazılım endüstrisi yöneticisinin (onlar adına mutlu müşteriler bulması, kazanması, yaratması, elinde tutması ve büyütmesi gereken) bağımsız kanal ortaklarından oluşan bir ağ oluşturmaya başlarken karşılaştığı sorunun özüdür. Yazılım yöneticileri, bağımsız kanal ortaklarını işe almak, etkinleştirmek ve yönetmek için gerekenleri genellikle büyük ölçüde hafife alır. Birçok yazılım yöneticisi, bağımsız kanal ortaklarını hazır, esnek ve ucuz bir satış kaynağı olarak görür. Webinarın, yazılım yöneticilerinin kanal stratejileri ve sonraki uygulamaları hakkında daha iyi kararlar almalarına destek olacağına ve pazar liderliği yolunda onlara yardımcı olacağına inanıyoruz.

Etkinlik kaydına aşağıdaki linkten ulaşılabilir: 

https://www.youtube.com/watch?v=Oau1Po6gAy8